ŞİRKETİMİZ 1973 YILINDA İZMİR/BASMANE SEMTİNDE D.750 FORD, THAMES-TRADER KAMYON, FORD TRANSİT MİNİBÜS VE ANADOL MARKA ARAÇLARIN YEDEK PARÇALARININ İTHALATI VE TOPTAN SATIŞIYLA FALİYETİNE BAŞLAMIŞ OLUP, MÜŞTERİLERİMİZİN BİZE GÜVEN VE DESTEĞİYLE BÜYÜYEN BİR KURULUŞ OLMUŞTUR.

1975 YILINDA PARLAK ALİMİNYUM DÖKÜM SANAYİİ (RIZA PARLAK ve OĞULLARI) ADI ALTINDA İMALATA BAŞLAMIŞ VE ÜLKEMİZDE O GÜNÜN ZOR ŞARTLARINDA TÜRKİYE'DE İLK BMC 140 VE THAMES-TRADER KAMYONLARININ ALİMİNYUM MOTOR ALT KARTERLERİNİ ÜRETMİŞTİR.

DAHA SONRAKİ YILLARDA PİK DÖKÜM İMALATINA BAŞLAYIP O GÜNÜN TÜM KAMYONLARININ VOLANT MUHAFAZALARI, EKSOZ-EMME MANİFOLDLARI ve KAMPANALARINI ÜRETMEYE BAŞLAYARAK SAN-TİC ADIYLA ARANAN BİR MARKA OLMUŞTUR.

KURULUŞUMUZDAN GÜNÜMÜZE KADAR YAKLAŞIK 40 YILDIR SÜREKLİ GELİŞEN ve YENİLENEN ÜRÜN YELPAZEMİZLE MÜŞTERİLERİMİZE EN İYİ ve KALİTELİ HİZMETİ VERMEYİ İLKE EDİNMİŞİZDİR.

ŞİRKETİMİZ KURULUŞUNDAN İTİBAREN BİR AİLE ŞİRKETİ OLUP ŞU ANDA M.KEMAL PARLAK ve ERMAN PARLAK TARAFINDAN YÖNETİLMEKTEDİR.

ŞİRKETİMİZ 1995 YILINDAN İTİBAREN İZMİR/PINARBAŞI 5.SANAYİ SİTESİNDE FORD-CARGO-BMC KAMYON YEDEK PARÇALARININ ve İMALATLARIMIZIN TOPTAN ve PERAKENDE SATIŞIYLA FALİYETİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

TİCARİ FALİYETLERİMİZDE TEK UNSUR DÜRÜSTLÜKTÜR...

KURUCUMUZ

RIZA PARLAK
1927 - 1995